دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

پنجمین سمینار از سلسله سمینارهای ترجمات دانش، KTEC آشنایی با فرآیند کشف و تکوین دارو

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۴ | 
پس از تلاوت قرآن و سرود جمهوری اسلامی جلسه رأس ساعت ۸ صبح با حضور اعضای محترم هیأت علمی و مدیر فناوری معاونت تحقیقات برگزار شد.
آقای دکتر سنجری ضمن خوش آمدگویی به حضار در خصوص پتانسیل های موجود در بخش فناوری و پژوهش مطالبی را عنوان نموده و پژوهش و فناوری را دو بال ارتقاء علم در دانشگاه معرفی کردند و خاطر نشان نمودند دانشگاه در سال های آتی به سمتی خواهد رفت که در مسیر فناوری، کارشناسی طرح، شاخص های ارزیابی...... گام بردارد.
این  سمینار پنجمین سمینار از سلسله نشست علمی  ترجمان دانش درخصوص فرآیند کشف و تجاری سازی دارو بود  به بحث و گفتگو پرداخته است. در ادامه آقای دکتر هورمند عضو هیأت علمی گروه فارماکولوژی در بخش اول به ایراد سخنرانی در مورد کشف و تکوین دارو پرداختند و در مورد و فناوری های پیشرفته و ابعاد مختلف آن صحبت کردند. همچنین آقای دکترعبدالهی اصل عضو هیأت علمی دانشکده داروسازی علوم پزشکی تهران درخصوص سازمان های نظارتی دارویی جهان و داروهای ژنریک توضیح دادند که
سازمان غذا و دارو ارائه دهنده مجوز دارویی می باشد و . ساختار تایید  دارویی در ایران شکل گرفته است  و درحال حاضر وزارت بازرگانی، بانک گمرک، حلقه هایی هستند که با سازمان غذا و دارو همکاری دارند.ایشان خاطر نشان کردند که سرانه مصرف همه در ایران بر خلاف گزارش های منتشر شده نسبت به سایر کشورهای دنیا به استثنای برخی آنتی بیوتیک ها بالا نمی باشد و همچنین طرح تحول سلامت تاثیری در افزایش قیمت دارو در کشور نداشته است .
درپایان برنامه ی پرسش و پاسخ در خصوص بهتر شدن فرآیند فناوری برگزار شد.


 


CAPTCHA code

دفعات مشاهده: 174 بار   |   دفعات چاپ: 19 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر