دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

جلسه کاهش آسیب های اجتماعی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۱۰ | 
جلسه کاهش آسیب های اجتماعی باحضور دکتر ناصری پور مورخ ۹ خردادماه در دفتر معاونت تحقیقات و فناوری برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات و فن آوری؛ در این جلسه معاون تحقیقات و فناوری  ،مدیر مراکز تحقیقات ، هماهنگی و اعضای هئیت علمی حضور داشت.
در ابتدای جلسه رئیس دانشگاه در راستای کاهش آسیب های اجتماعی از جمله طلاق ،اعتیاد عنوان کرد:  با توجه به قابلیت دانشکده علوم رفتاری و هئیت علمی متخصص بایستی پروپوزالی  توسط دانشگاه برای بحث آسیب های اجتماعی شهر تهران تهیه شود که این پروژه بصورت مقطعی نباشد  و در این راستا ازحمایت سازمان برنامه و بودجه استان تهران  استفاده  گردد.
وی افزود: بدلیل اهمیت موضوع حتی می توان  با  تاسیس یک مرکز جهت رفع این مشکل ، به نتیجه نهایی برسیم و باید راه حل ها را پیدا کرده  و در راستای نسل سوم اهداف را عملیاتی کنیم .
ایشان با تاکید آموزش دانشگاه نسل سوم  بیان کرد: فعالیتهایی که در جهت پژوهش و خلق ثروت می باشد را انجام دهیم، تا بتوانیم هدفگذاری  بلند مدت را  داشته باشیم.
 دکتر  ناصری پور گفت : که یکی از معضلات ،نداشتن آمار واقعی از مشکلات آسیب های اجتماعی است که بایستی ماموریت واحد های پژوهشی با همکاری سازمانهای ستاد مبارزه با مواد مخدر ،معاونت سیاسی اجتماعی ریاست جمهوری ،استانداری در راستای کاهش این مسائل قرار گیرد .
شایان ذکر است معاونت تحقیقات و فناوری مسئولیت  ارائه پروپوزال  را در جهت طراحی الگو،پایش ،مشاوره و ارزشیابی طرح کاهش آسیب های اجتماعی رابه عهده گرفت  تا تاثیر مثبتی را درجهت رفع این مسائل داشته وبرنامه ریزی طوری صورت گیرد تا در کوتاه مدت نتیجه مملوس   کسب گردد و افراد علمی بتوانند یک راه حل اساسی ارائه دهند تا حداقل جلوی رشد این قبیل مشکلات گرفته شود. 
 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 192 بار   |   دفعات چاپ: 22 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر