دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

اولین جلسه کارگزاری دانش

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۵/۱۰ | 
اولین جلسه کارگزاری دانش (Knowledge Brokering) در دانشگاه علوم پزشکی ایران با عنوان "نانوذره حامل دارو در تشخیص و درمان سرطان" از ساعت ۹ تا ۱۱:۳۰روز سه شنبه ۹ مرداد ماه ۱۳۹۷ توسط گروه ترجمان، تبادل و تجاری سازی دانش (KTEC) و با حضور ۱۲ نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه در محل کتابخانه مرکزی برگزار شد.
در این جلسه ابتدا خانم دکتر پروانه رحیمی مقدم، رئیس گروه ترجمان دانش، به طور خلاصه گروه ترجمان دانش و اهداف و فعالیت های آن را معرفی کرده و توضیح دادند که برگزاری جلسات کارگزاری دانش یکی از راهکارهای برقراری ارتباط و تعامل بین پژوهشگران و مخاطبین یا ذینفعان طرح های تحقیقاتی است و گروه ترجمان دانش در نظر دارد با همکاری نمایندگان ترجمان دانش در دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی، برگزاری این جلسات را پیگیری نماید.
 آقای دکتر محمدعلی سنجری، مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه، به پیشینه شکل گیری جلسات کارگزاری دانش در کشورهای کانادا و استرالیا اشاره کرده و اضافه نمودند که جلسات کارگزاری دانش معمولا با حضور عده زیادی از ذینفعان و مخاطبین طرح های تحقیقاتی برگزار می شود و هدف اصلی آن ارائه ایده های جدید در مورد نحوه بهره برداری و تجاری سازی محصولات پژوهشی است.
در ادامه خانم دکتر سمیده خوئی، مدیر توسعه و ارزیابی تحقیقات دانشگاه، توضیحاتی در مورد طرح پژوهشی خود با عنوان "نانوذره حامل دارو در تشخیص و درمان سرطان" ارائه کردند. سپس هر یک از شرکت کنندگان ضمن اعلام نظر و طرح سوالاتی درباره موضوع جلسه، پیشنهادهای خود را برای همکاری با خانم دکتر خوئی مطرح نمودند و مقرر گردید گروه ترجمان دانش شکل گیری و ادامه این همکاری ها را پیگیری نماید.

 


CAPTCHA code

دفعات مشاهده: 251 بار   |   دفعات چاپ: 101 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر