دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

برگزاری دومین رویداد ملی هکتون سلامت با حضور سرپرست دانشگاه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ | 
دومین رویداد ملی هکتون سلامت با حضور دکتر کوهپایه زاده برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی روابط عمومی؛ دومین رویداد ملی هکتون سلامت دانشگاه علوم پزشکی ایران با حضور دکتر وطن پور رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، دکتر کوهپایه زاده سرپرست دانشگاه، دکتر ملکوتی معاون تحقیقات و فناوری، دکتر پورنیک رییس مرکز رشد و جمعی از دانشجویان و محققان مورخ ۱۱ اسفندماه در مرکز همایش های رازی برگزار گردید.
دکتر کوهپایه زاده از دست اندارکاران برگزاری رویداد هکتون تشکر نمود و عنوان کرد: هدف از برگزاری این همایش ها حل مشکلات ملی است تا بتوان با تفکرات خلاقانه و حمایت دولت کشور را در یک مسیر پیشرفت پیش برد.
سرپرست دانشگاه بیان کرد: در این دوره باید سعی نماییم تا ارزش این پیشنهادات هوشمندانه بیش از گذشته حفظ شود و با همفکری و ارائه ایده های بین رشته ای، دقیقتر و بهتر در جهت رفع نیازهای بومی حرکت نمود.
سپس دکتر وطن پوراظهار کرد: مدتی است که در کشور اتفاقات خوبی بر اساس نیاز جامعه شکل گرفته است .
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت ضمن اشاره به رشد تحقیقات و فناوری در کشور گفت: باید شعار ما می توانیم را عملیاتی نماییم و پژوهش هایی را انجام دهیم که در راستای افزایش درآمد ملی، اشتغال زایی و کاهش خروج ارز موثر باشد.
وی افزود: ایده هایی حائز اهمیت است که جدید و کارآفرین باشد ، همچنین بتوان آن را تبدیل به محصول کرد تا بتوان نیازهای کشور را برطرف نمود.
دکتر وطن پور خاطرنشان کرد: در زمینه تجهیزات پرشکی، مهندسی بافت، پزشکی مهندسی، هوش مصنوعی و ... پیشرفت قابل توجهی داشتیم ، به طوری که با تولید۲۲ محصول دانش بنیان در کشور، ۴۹۰ میلیون دلار صرفه جویی اقتصادی به همراه داشته است.
ایشان حمایت وزارت بهداشت را از طرح های جدید و اتفاقات ایده پرداز اعلام داشت.
در ادامه دکتر ملکوتی بیان داشت: آنچه در این نوع رویدادها مهم است فعالیت جمعی و تقویت روحیه تیمی است .
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه تصریح کرد: باید محصولی تولید نماییم که مورد نیاز جامعه باشد و پژوهش هایی انجام گردد که برای آن مشتری باشد. وی تاکید نمود: باید یاد بگیریم ایده ها را بصورت تیمی محقق نماییم.

 


CAPTCHA code

دفعات مشاهده: 99 بار   |   دفعات چاپ: 8 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر