دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

جلسه همکاری مشترک معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۳۱ | 
جلسه همکاری مشترک معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری به نقل از روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری ؛ همکاری مشترک معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در تاریخ ۳۰تیر ماه ۱۳۹۸ با حضوردکتر کوهپایه زاده رییس دانشگاه ، دکتر ملکوتی معاون تحقیقات و فناوری ، دکتر وحدت رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، دکتر پورنیک مدیر مرکز رشد، دکتر نکوئیان مدیر فناوری معاونت تحقیقات و فناوری و معاونین و مدیران دفتر صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در سالن شورا برگزار شد.
در ابتدای این جلسه دکتر کوهپایه زاده ، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن خوش آمد گویی به مدعوین بیان نمود :حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری از محصولات و شرکتهای دانش بنیان در داخل دانشگاه را فرصتی برای ارتقاء دانشگاه در زمینه فناوری و جهت حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم و تبدیل علم به ثروت دانستند رئیس دانشگاه خاطرنشان کرد: پیشرفت در زمینه افزایش تولید محصولات مستلزم بر طرف و تسریع کردن مشکلات حقوقی و قوانینی که برای شرکتها در نظر گرفته شده است می باشد و امیدواریم در راستای دانشگاه های نسل سوم و چهارم با همکاری اساتید و متخصصین ، محیطی فراهم آید که شرایط فعالیت برای سرمایه گذاران و کارآفرینان ایجاد شود.
در ادامه جلسه دکتر ملکوتی معاون تحقیقات و فناوری اظهار نمود: با عملیاتی شدن فرآیند حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در داخل دانشگاه باعث افزایش شرکتهای دانش بنیان وشاهد تولید محصولات بیشتر توسط اعضای دانشگاه می توانیم باشیم. دکتر پورنیک ، مدیر مرکز رشد گفت : از سال ۹۵ اولین تغیرات به سمت دانشگاه نسل سوم آغاز و مرکز رشد دانشگاه تاسیس شداعلام نمود این مرکز با داشتن ۲۸ هسته فناور، ۲۲ هسته فناور در مسیر بررسی علمی و همچنین در حال حاضر ۲۵ واحد فناور موجود می باشد که ۹ شرکت دانش بنیان دانشگاهی و ۵ شرکت دانش بنیان ریاست جمهوری است ، رویداد های ملی در حوزه سلامت فعالیت می نماید در ضمن پارک علم و فناوری سلامت در دانشگاه علوم پزشکی ایران در حال اجرایی شدن می باشد. ایشان اظهار داشت: با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در مرکز رشد و پارک علم و فناوری سلامت می توانیم محصولات بیشتری را تولید نماییم.
دکتر نکوئیان مدیر فناوری بیان نمود: بخش های مختلفی از جمله ترجمان دانش ، دفتر اختراعات ، مرکز رشد و ارتباط با صنعت را در حوزه فناوری در خصوص تبدیل تحقیقات علمی به ایده و در نهایت تولید محصول فعالیت می کنند پیشرفت بیش از آن نیازمند ایده های نوین از جمله سلول های درمانی در زمینه پزشکی می باشد. و با استفاده از دانش سلول درمانی و شهر سلول و ارائه روش های نوین ، دریچه های جدیدی جهت درمان بیماری ها گشوده است.و برای ادامه تلاشهایمان نیاز به سازه های سبک و همچنین حمایت صندوق از پروژه را داریم.
دکتر وحدت رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری اظهارنمود : آینده فناوری قسمتی از تولیدات و فعالیتهای شرکتهای دانش بنیان خواهد بود و در این راستا خیلی از دانشگاهها و شرکت های دانش بنیان و تجاری سرمایه گذاری های بزرگی انجام داده اند تا با بازاریابی و فروش محصولات خود درآمد زایی داشته باشند. لذا دانشگاه علوم پزشکی ایران هم با توجه به شرایط موجود درجهت تولید محصولات با دانش جدید و ارائه دستاوردهای نوین ، افق و آینده همکاری دانشگاه با صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری فراهم خواهد نمود در جهت حمایت از شرکتهای دانش بنیان ، کمک به استقرار شرکتها از جمله خرید یا رهن ساختمان ، تسهیلات وام حمایت از رویدادهای حوزه سلامت می توانند فراهم و شبکه همکاری کار بردی را ایجاد نمایند.

 CAPTCHA

دفعات مشاهده: 229 بار   |   دفعات چاپ: 19 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر