دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

مراسم تکریم و معارفه معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه با حضور دکتر آخوند زاده

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۵/۵ | 
مراسم تکریم و معارفه معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران با حضور قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: مراسم تکریم دکتر ملکوتی و معارفه دکتر متولیان با حضور دکتر آخوندزاده قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دکتر کوهپایه زاده رییس دانشگاه، معاونین ، مدیران ، اعضای هئت علمی و کارشناسان ، روز شنبه ۵ مردادماه در سالن کنفرانس طبقه هفتم ستاد مرکزی برگزار گردید.
در ابتدا  دکتر ملکوتی عنوان داشت: با همکاری تیم پژوهشی دانشگاه سعی کردیم چالش های موجود را بررسی نماییم و به اهداف کلان دست یابیم.
معاون اسبق تحقیقات و فناوری ضمن ارائه یک کارنامه عملکردی گفت: دانشگاه علوم پزشکی ایران شایسته بهترین ها است و با برنامه ریزی و استراتژی مناسب می تواند در حوزه پژوهشی بهترین رتبه ها را کسب نماید.
وی افزود: دانشگاه ایران در h-index ، رتبه ۴ و در فناوری ، رتبه ۱۸ را دارا است.
دکتر ملکوتی خاطر نشان کرد: من جزیی از خانواده دانشگاه هستم و امیدوارم این امانت را به درستی تحویل دکتر متولیان دهم که ایشان از من لایق تر است.
وی از حمایت وزارت بهداشت و رییس دانشگاه تشکر و برای دکتر متولیان آرزوی توفیق نمود.
معاون سابق تحقیقات و فناوری خواستار افزایش سهم دانشگاه علوم پزشکی ایران  جهت عضویت در کمیته نیماد شد.
سپس دکتر متولیان با اشاره به رتبه پژوهشی دانشگاه از زحمات دکتر ملکوتی قدردانی نمود و اظهار داشت: دکتر ملکوتی دارای سوابق موفق در حوزه پژوهشی می باشد و برگزاری دوره های MBA توسط ایشان برای من یک تحول بزرگ علمی بود.
سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری اظهار داشت: بزرگترین پتانسیل های بالقوه پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی ایران وجود دارد که می بایست از این فرصت استفاده نمود، همچنین انجام طرحهای HSR ،  بحث فناوری ، تولید محصول در راستای حل مشکلات جامعه و درآمدزایی برای دانشگاه باید بیشتر مورد توجه و بهره برداری قرار گیرد.
دکتر متولیان تصریح کرد: من خیلی خرسندم که در تیم فعال و جوان پژوهشی دانشگاه قرار گرفتم ، از حسن اعتماد رییس دانشگاه هم تشکر می نمایم و امیدوارم با حمایت ایشان  و سایرهمکاران ، این روند را با کیفیت  پیش ببرم.
در ادامه رییس دانشگاه ضمن خیر مقدم به مدعوین بیان کرد: دکتر ملکوتی از اساتید برجسته و متعهد دانشگاه می باشد که سوابق موفق و زحمات خالصانه ایشان قابل مشاهده است.
دکتر کوهپایه زاده اعلام داشت:علی رغم میل باطنی مبنی بر موافقت با متن استعفای ایشان و با توجه به منافع دانشگاه ، این تصمیم گرفته شد، البته زحمات دکتر ملکوتی هیچ وقت فراموش نمی شود.همچنین ارائه گزارش تجربیات  و کارنامه عملکردایشان به عنوان یک درس و الگو برای دانشگاه محسوب می شود .
وی افزود: دکتر متولیان هم با توجه به سابقه خدمت در حوزه پژوهشی و آشنایی با چالش های موجود  برای این پست انتخاب شده است که امیدوارم از این فرصت بدست آمده استفاده نماید و منشاء اثر برای دانشگاه باشد.
ارتقاء کیفیت پژوهش، رعایت اخلاق در پژوهش ،انجام پژوهشهای کاربردی، بکارگیری موثر طرحهای HSR، توسعه فعالیت مراکز تحقیقاتی و هسته های پژوهشی، گسترش همکاری بین بخشی حوزه بالینی و غیر بالینی ، گسترش ارتباط فناوری و صنعت در راستای حوزه سلامت ، بهره گیری از توانمندی های اساتید ، تولید محصولات فناورانه  و تنظیم اولویتها از اهم موضوعاتی بود که رییس دانشگاه بر آن تاکید نمود.
گفتنی است در پایان لوح تقدیر دکتر سید کاظم ملکوتی و حکم ابلاغ دکتر سید عباس متولیان تقدیم ایشان گردید.

خبر: رهنوردCAPTCHA

دفعات مشاهده: 276 بار   |   دفعات چاپ: 14 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر