• 1401/06/08 - 09:18
  • - تعداد بازدید: 276
  • - تعداد بازدید کنندگان: 257
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
پذیرش 55 مقاله در اولین همایش بین المللی امام حسین(ع) و سلامت/ 15 درصد مقالات خارجی هستند

پذیرش 55 مقاله در اولین همایش بین المللی امام حسین(ع) و سلامت/ 15 درصد مقالات خارجی هستند

دبیر علمی اولین همایش امام حسین(ع) و سلامت از پذیرش 55 مقاله در این همایش بین المللی و سهم 15 درصدی مقالات خارجی خبر داد.

4707.mp3 پذیرش 55 مقاله در اولین همایش بین المللی امام حسین(ع) و سلامت/ 15 درصد مقالات خارجی هستند

دبیر علمی اولین همایش امام حسین(ع) و سلامت از پذیرش  55 مقاله در این همایش بین المللی و سهم 15 درصدی مقالات خارجی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، حجت الاسالم و المسلمین دکتر محمدنژاد دوشنبه هفتم شهریور 1401 در آیین افتتاح همایش بین المللی امام حسین(ع) و سلامت اظهار کرد: مرکز توسعه پژوهشهای بین رشته ای معارف اسلامی و علوم سلامت دانشگاه علوم پزشکی ایران با حمایت معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه سی ام فروردین 1401مسولیت برگزاری همایش بین المللی امام حسین (ع) و سلامت را بر عهده گرفت.

وی گردآوری و آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی و روشهای پژوهشی مرتبط با محورهای همایش، فراهم نمودن محیطی برای انتشار دستاوردهای جدید دانشمندان، کشف فرصت های نو در جهت توسعه فرهنگ حسینی در عرصه سلامت، توسعه مطالعات بین رشته ای در تعامل دانشمندان دین و سلامت را از اهداف این همایش برشمرد و افزود: همایش بین المللی امام حسین (ع) و سلامت فرصتی برای  ایجاد همگرایی بین دانشمندان و نهادهای علمی، شناسایی ظرفیت ها و منابع علمی مغفول مانده و جلب توجه سیاستگذاران و صاحب نظران به موضوع همایش و جلب حمایت آنها فراهم می کند.

محمدنژاد گفت: در فرصت تعیین شده بیش از هشتاد مقاله با موضوعاتی همچون مدیریت بهداشت و درمان در مراسم عزاداری امام حسین(ع)، نقش دانشگاه در سلامت زائران و عزاداری امام حسین(ع)، امام حسین(ع) و احیای فرهنگ ایثار و فداکاری در سلامت، امام حسین(ع) و سبک زندگی سالم و سیره تربیتی، امام حسین(ع) و یاران به عنوان الگوی سلامت، آموزه های بهداشتی در مکتب امام حسین(ع)، امام حسین(ع) و وقف در حوزه سلامت، امام حسین(ع) و سلامت معنوی، امام حسین(ع) و سلامت روانی و امام حسین(ع) دعا و شفا به دبیرخانه همایش ارسال شده است.

دبیر علمی همایش بین المللی امام حسین(ع) و سلامت با بیان اینکه 15درصد مقالات ارسالی از  کشورهای عراق، سوریه و لبنان هستند، افزود: 30 مقاله با نظر داوران به عنوان سخنران و 25 مقاله به عنوان پوستر پذیرفته شده اند.

وی با اشاره به کارگاه آموزشی که روز یکشنبه ششم شهریور 1401 به منظور ارتقاء سطح علمی کادر درمان برای ارائه خدمات به زائران در اربعین حسینی برگزار شد، گفت: صبح و عصر امروز چهار پنل با موضوع «امام حسین و سلامت معنوی، روانی و اجتماعی»، «بهداشت و درمان در مراسم عزاداری امام حسین(ع)»، «امام حسین (ع) و سبک زندگی سالم» و «امام حسین(ع) و وقف در حوزه سلامت» برگزار می شود.

محمدنژاد در پایان از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، دانشگاه جامعه المصطفی، سازمان اوقاف و امور خیریه، دانشگاه علوم پزشکی تبریز و قم، مؤسسه وارث الانبیا، دانشگاه های علوم معارف اسلامی، علامه طباطبایی و  الزهرا و معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت به عنوان همکاران دانشگاه علوم پزشکی ایران در برگزاری همایش بین المللی امام حسین (ع) و سلامت یاد کرد.

بنا بر این گزارش دکتر عبدالرضا پازوکی؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران، حجت االسالم و المسلمین دکتر رستمی؛ رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و دکتر حسین کیوانی؛ معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران از دیگر سخنرانان افتتاحیه اولین همایش بین المللی امام حسین(ع) و سلامت بودند.

  • گروه اخبار : گروه های محتوا
  • کد خبر : 4707
:
کلیدواژه ها
سروش دهقان
خبرنگار

سروش دهقان

نظرات

0 کامنت برای این مطلب وجود دارد

کامنت

Template settings